Pokyny

Pořadatel

K.O.B. Choceň


Závod

Lesní kros Malá cena Velké Verandy


Datum

neděle 3. 12. 2023


Místo

Choceň - "Velká Veranda", 49°59'45"N, 16°12'10"E, bližší informace zde


Parkování

Parkoviště 1 - V zatáčce silnice 315 z Chocně do Srubů (49°59'36.018"N, 16°12'15.656"E), kapacita parkoviště je omezená, dodržujte prosím pokyny pořadatele, pokud přijíždíte přes Choceň využijte Parkoviště č. 2.

Parkoviště 2 - V Chocni, na Nábřeží krále Jiřího (49°59'40.238"N, 16°12'45.698"E), parkování není organizováno, respektujte dopravní předpisy.

Mapka s vyznačenými parkovišti je zde.


Vzdálenosti

Centrum závodu - Parkoviště 1:  300 m
Centrum závodu - Parkoviště 2:  500 m
Centrum závodu - nádraží ČD:2 000 m
Centrum závodu - start:0 m
Centrum závodu - cíl:0 m

Prezentace

Rozdělena na dvě "přepážky":
Prezentace přihlášených závodníků se zaplaceným startovným - vyzvednutí startovního čísla kdykoliv do Vašeho startu.
Nové přihlášky - za vyšší startovné a pouze do 9:45.


Startovní číslo

Startovní číslo se svým jménem (pouze pro předem přihlášené) a startovním časem obdržíte u prezentace. Bez startovního čísla nebudete připuštěni na start. Číslo noste viditelně na prsou. V opačném případě můžete být diskvalifikování. Traťoví rozhodčí na trati Vás totiž nemusí identifikovat a tím pádem Vám bude chybět průchod kontrolním stanovištěm!


Start

Intervalový ve dvojicích po 15 sekundách. Na start se dostavte včas! Minimálně 3 minuty před svým startovním časem. Každý závodník je sám zodpovědný za to, že se včas dostaví na start. Čas závodu se měří od startovního času vyznačeného na startovním čísle. Oficiálním časem závodu je středoevropský čas (CET).


Trať

4 300m po lesních cestách a pěšinách (400m asfalt), kopcovitý profil (převýšení 200m), značeno červenými fáborky, trať je shodná pro všechny kategorie, bližší informace zde


Občerstvení

Teplý nápoj po závodě. Stánkový prodej občerstvení s tradičním sortimentem.


Šatny, WC

K dispozici pouze nouzové přístřešky (stany) v centru závodu - omezené množství, WC ToiToi.


Zdravotní služba

Zdravotník v centru závodu. Nejbližší nemocnice Ústí nad Orlicí nebo Litomyšl.


Vyhlášení výsledků

Putovní poháry pro nejlepšího muže a ženu v absolutním pořadí. Finanční odměny za 1. - 5. místo v kategoriích muži a ženy (3 000 Kč, 2 000 Kč, 1 000 Kč, 500 Kč, 200 Kč) a za 1. - 3. místo v kategoriích veteránských (500 Kč, 300 Kč, 200 Kč). Věcné odměny pro nejlepší tři v žákovských a dorosteneckých kategoriích.


Harmonogram

9:00 - zahájení prezentace
9:45 - konec příjmu nových přihlášek
10:15 - start prvních závodníků
11:55 - start posledního závodníka
12:15 - doběh posledního závodníka
12:20 - vyhlášení vítězů
12:40 - konec závodu (tombola)


Ochrana osobních údajů, filmování a fotografování

Přihlášením se na tento závod každý účastník souhlasí se zveřejněním svých osobních údajů v rozsahu přihlášky na závod a to v podobě seznamu přihlášených, startovní listiny a výsledkové listiny na webu závodu a v centru závodu. V průběhu akce budou pořizovány zpravodajské fotografie a videa (včetně použití bezpilotního dronu) sloužící k informování veřejnosti o proběhlém závodě, propagaci závodu či vyúčtování dotací na akci atd. v souladu s platnou legislativou. Dále zde mohou být pořizovány fotografie k osobní potřebě účastníků závodu (jako vzpomínka na závody, pro propagaci sportovních klubu, atp.) zejména z vyhlašování výsledků a z tratě závodu. V případě, že nesouhlasíte s fotografováním či filmováním, oznamte to explicitně fotografovi/kameramanovi.


Upozornění

Provozování prodejní nebo propagační činnosti (vyjma propagace sportovních akcí) je možné pouze se souhlasem ředitele závodu.

Závod svým charakterem není vhodný pro děti mladší šesti let. Do výsledkové listiny bude zařazen pouze závodník absolvující celou trať bez pomoci jiné osoby.


Pro diváky

Sledovat závodníky a vytvořit jim svým povzbuzováním patřičnou atmosféru můžete jak v cílové aréně (zde máte k dispozici občerstvení, výsledkový servis či hlášení mezičasů) tak samozřejmě i na trati. Zde doporučujeme pokračovat po lesní silničce (Formanka) vedoucí na Verandu od Parkoviště č.1 dále SZ směrem asi 400m na kopec, kde se dáte doprava na lesní cestu a po necelých 100m narazíte na trať závodu. Zde máte kromě setrvání možnost pokračovat dále až na vrchol Sutiny (1. kopec - ti nejrychlejší jsou zde asi za 90s od startu) nebo případně se dát po trati vlevo (v protisměru) a dojít až na Hřebínek, vršek posledního čtvrtého kopce (ti nejrychlejší jsou zde asi za 13 minut po startu). Při pohybování po trati dbejte prosím pozor na probíhající závod a nechte závodníkům dostatek prostoru.

Hlavní partneři


Partneři
Akci podporují